Czym charakteryzują się kaski integralne?

Dobry kask motocyklowy powinien przede wszystkim zapewniać wysoki poziom bezpieczeństwa – ten wymóg spełniają kaski integralne.

Jazda na motocyklu bez kasku jest karana. Zgodnie z najnowszym taryfikatorem mandatów osoba bez kasku na motocyklu, motorowerze albo quadzie musi liczyć się z wydatkiem 100 złotych. Jazda w kasku to nie tylko sposób na uniknięcie mandatu – to również zdrowy rozsądek, ponieważ kask na głowie zabezpiecza przed tragicznymi skutkami wypadków. Gdy chodzi o maksymalne bezpieczeństwo, doskonałym wyborem są kaski integralne. Czym dokładnie charakteryzują się te kaski motocyklowe i jak wybrać najlepszy model?

Kask integralny – co to jest?

W sprzedaży możemy znaleźć pełną gamę kasków motocyklowych. Jednym z najbardziej popularnych typów kasków są kaski integralne, które nazywane są również kaskami pełnymi, full face lub zamkniętymi ze względu na swoją konstrukcję.

Motocyklowe kaski integralne okalają całą głowę – składają się z zamkniętej skorupy, która obejmuje również szczękę. Część szczękowa jest zamocowana na stale i nie jest ruchoma jak w przypadku kasków szczękowych, ale dzięki temu cała konstrukcja jest również lżejsza. Najlżejsze model potrafią ważyć tylko nieco ponad kilogram!

Z drugiej strony brak możliwości podniesienia części szczękowej kasku integralnego powoduje, że w kasku tego rodzaju nie porozmawiamy z pasażerem motocykla lub z obsługą stacji benzynowej – za każdym razem użytkownik powinien zdjąć kask, aby być wyraźnie słyszanym.

Także kaski integralne posiadają specjalne systemy wentylacji – dzięki nim wnętrze kasku nie jest narażone na zawilgocenie od potu w trakcie jazdy. Panele wentylacyjne można otwierać albo zamykać jednym ruchem ręki. W zależności od modelu kasku systemy wentylacyjne są bardziej lub mniej zaawansowane, wpływając na komfort jazdy.

Zamknięta konstrukcja kasków integralnych powoduje również, że bardzo dobrze izolują one od hałasów zewnętrznych.

Twarz motocyklisty jest dodatkowo chroniona przez przejrzyste, szerokie wizjery – szybki. Do wyboru są także modele z szybkami fotochromatycznymi, które przyciemniają się samoczynnie zależnie od oświetlenia otoczenia. Kaski integralne mogą być wyposażone też w blendy przeciwsłoneczne zapewniające lepszą ochronę przeciwsłoneczną.

Dla wysokiego poziomu bezpieczeństwa kask integralny powinien posiadać specjalne zapięcie na podwójny pierścień D, czyli w zapięcie DD.

Rodzaje kasków integralnych:

• kaski szosowe – przeznaczone do jazdy na szosach
• kaski torowe (sportowe) – mają bardziej wydłużony kształt, dlatego wyróżniają się lepszą aerodynamiką podczas jazdy w pozycji pochylonej, wizjer w kaskach sportowych jest wbudowany nieco wyżej i posiadają zapięcie typu DD

Do zwykłej jazdy na drogach najlepiej nadają się kaski integralne szosowe. Użytkownicy poszukujący lepszej jakości modeli, które stosowane są również przez zawodowców, powinni zainteresować się modelami torowymi.

Kask integralny – kiedy warto go zakupić?

Kaski integralne mają uniwersalne zastosowanie i mogą być używane przez użytkowników wszystkich rodzajów motocykli – szybkich ścigaczy, motocykli turystycznych, chopperów, ale również skuterów. Zawsze wtedy, gdy liczy się wysoki poziom bezpieczeństwa, kaski integralne są najlepszym zakupem.

Gdzie kupić dobry kask integralny?

W sklepach z wyposażeniem motocyklowym możemy znaleźć szeroką gamę różnych modeli kasków integralnych. Warto zapoznać się z różnymi modelami przed podjęciem ostatecznej decyzji. Kask to ważna inwestycja, dlatego warto zdecydować się na model wyższej klasy – lepiej unikać najtańszych kasków motocyklowych nieznanego pochodzenia.

Wysokiej jakości motocyklowe kaski integracyjne oferowane są między innymi przez firmę Schuberth, która od lat zajmuje się projektowaniem i produkcją kasków dla motocyklistów. W jej asortymencie można znaleźć pełną paletę modeli sportowych i szosowych dla najbardziej wymagających użytkowników – w pełniej gamie wzorów i kolorów.

Z ofertą firmy Schuberth można zapoznać się już teraz w sklepie: https://schuberth.com.pl/.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Create your website at WordPress.com
Rozpocznij
%d blogerów lubi to:
search previous next tag category expand menu location phone mail time cart zoom edit close