Co to są kaski otwarte?

Na rynku dostępnych jest wiele rodzajów kasków. Każdy model spełnia określone funkcje oraz przeznaczony jest do konkretnego sposobu użytkowania np. jazdy po mieście. Należy jednak pamiętać o tym, że poszczególne kaski zapewniają pewien stopień bezpieczeństwa. Poniżej zaprezentujemy najważniejsze informacje dotyczące kasków otwartych oraz przedstawimy alternatywy dla tego rozwiązania.

Kaski otwarte do jazdy miejskiej

Kaski otwarte są to modele pozbawione szczęki. Zapewniają niski poziom bezpieczeństwa. W związku z powyższym przeznaczone są wyłącznie do jazdy, podczas której nie są osiągane duże prędkości. W przeciwnym razie mogłoby powstać zagrożenie w ruchu drogowym. Należy jednak pamiętać, że  najważniejsze jest bezpieczeństwo. Zawsze trzeba wychodzić z założenia, że najgorszą możliwą konsekwencją nie jest otrzymanie mandatu, a ewentualne obrażenia, które mogą powstać podczas upadku.

Poza tym kaski otwarte posiadają wiele zalet:

  • są stosunkowo lekkie,
  • zapewniają odpowiedni poziom wentylacji powietrza,
  • ich ceny w porównaniu z innymi profesjonalnymi kaskami są niższe,
  • jazda w nich jest komfortowa i wygodna.

Niestety kaski te posiadają jedną, ale za to zasadniczą wadę – zapewniają niski poziom bezpieczeństwa.

Polecane są właścicielom chopperów i skuterów.

Orzeszki rodzajem kasków otwartych

Jednym z rodzajów kasków otwartych są orzeszki, które w ogóle nie posiadają szyby i w zasadzie nie zapewniają bezpieczeństwa. Mają wyłącznie walor estetyczny. To kaski w stylu retro, bardzo ciekawie się prezentują. Nie sprawdzą się nawet podczas jazdy skuterem po mieście.

Jak dobrać odpowiedni rozmiar kasku?

Przede wszystkim należy rozpocząć od prawidłowego zmierzenia obwodu głowy. Nie wystarczy przeciągnąć centymetr. Zasadą jest, że głowę mierzy się w najszerszym punkcie, zaczynając dwa lub trzy cm nad brwiami, przeprowadzając centymetr bezpośrednio nad uszami.

Zmierzony w ten sposób obwód głowy pozwoli ustalić, jaki rozmiar kasku będzie odpowiedni. Należy jednak zauważyć, ze najlepszą metodą na dopasowanie konkretnego modelu jest jego przymierzenie. Rozmiarówki poszczególnych producentów mogą nieznacznie różnić się między sobą.

Mierzenie kasku to bardzo ważna czynność. Nie wystarczy założyć go na głowę stwierdzając,  że wszystko jest w porządku. Należy dodatkowo poruszać głową, aby ustalić, czy nie rusza się na boki, nie jest zbyt opięty. Po założeniu kasku pomiędzy wyściółką a głową nie powinno pozostawać wolne miejsce.

Na co należy zwrócić uwagę przy zakupie kasku otwartego?

Przede wszystkim należy sprawdzić, jakie certyfikaty posiada kask. Dzięki temu można określić, czy spełnia restrykcyjne normy oraz ustalić zapewniany stopień bezpieczeństwa. Poza tym powinien być wykonany z wysokiej jakości materiałów. Wykorzystanie do produkcji danego modelu nowoczesnych oraz innowacyjnych rozwiązań pozwoli na osiągnięcie lepszego efektu np. niższej wagi.

Ceny kasków znacząco różnią się między sobą. Należy jednak pamiętać, że niższa cena najczęściej osiągana w wyniku zastosowania słabszej jakości materiałów.

Czy należy zwracać uwagę na markę kasku? Oczywiście nie ma takiej konieczności. Jednak to właśnie profesjonalne firmy najczęściej starają się wprowadzać innowacje. Tańsze odpowiedniki nie zawsze mają takie same funkcje. Poza tym znane marki dbają o swoją reputację i dobre imię, zapewniając klientom obsługę na najwyższym poziomie i szeroki wybór asortymentu.

Nowoczesny design, modna kolorystyka i grafika to ostatnie elementy, na które należy zwrócić uwagę podczas zakupu kasku. Choć są to bardzo ważne kwestie, nie należy zapominać, że kask przede wszystkim ma zapewnić bezpieczną i komfortową jazdę.

Inne rodzaje kasków to:

  • kaski integralne: zalecane zarówno do jazdy miejskiej, jak i szosowej,
  • kaski szczękowe: przeznaczone do długich i wymagających tras,
  • kaski crossowe: idealne do jazdy wyczynowej.

Kaski otwarte, integralne, crossowe oraz szczękowe można znaleźć w ofercie firmy Schuberth. Modele wykonane są z najwyższej jakości materiałów, a ich design odpowiada najnowszym trendom.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Create your website at WordPress.com
Rozpocznij
%d blogerów lubi to:
search previous next tag category expand menu location phone mail time cart zoom edit close