Jak dobrać kask motocyklowy dla dziecka?

Podczas jazdy ma motocyklu najważniejsze jest bezpieczeństwo. Każdy doświadczony kierowca zdaje sobie sprawę, jakie zagrożenie niesie ze sobą brak kasku. Niestety często zdrowy rozsądek przegrywa z chęcią zabawy. Nieraz można usłyszeć, że na krótką przejażdżkę w ciepły, letni dzień nie trzeba się szczególnie przygotowywać. Dzieci obserwując rodziców proszę o przewiezienie, chociaż na chwilę. Rodzice ulegają pociechom, niestety zapominając o tym, jak ważne jest wcześniejsze przygotowanie – przede wszystkim zakup dopasowanego kasku. Zabierają dzieci na krótką przejażdżkę za dom, bez ochrony i żadnego zabezpieczenia podczas upadku. Jakie mogą być tego konsekwencje? Oczywiście 100 razy może nie wydarzyć się nic złego. Natomiast ta 101 wyprawa może okazać się tragiczna w skutkach. Przygotowaliśmy ten artykuł z myślą o najmłodszych fanach motoryzacji i jednośladów. Podpowiemy, jak dobrać odpowiedni kask dla dziecka, aby jazda stała się w pełni bezpieczna.

3 zasady doboru kasku dla dziecka

Przy wyborze kasku dla dziecka należy zwrócić uwagę na:

  • rozmiar kasku: nie może być zbyt luźny lub opięty, ponieważ podczas ewentualnego upadku nie spełni swojej najważniejszej funkcji – ochronnej,
  • wagę kasku: należy wybierać stosunkowo lekkie modele. W głównej mierze waga zależy od rodzaju materiału z którego wykonany jest kask. Należy pamiętać o tym, że zbyt ciężki kask będzie uciążliwy dla dziecka, może również mieć negatywny wpływ na kręgosłup,
  • wyściółkę: powinna być higieniczna i zapewniać komfortową jazdę,
  • funkcje kasku: przede wszystkim chodzi o odpowiedni poziom wentylacji.

Należy zauważyć, że wybór kasków dla dzieci jest dość okrojony. Dostępnych jest niewiele modeli, które nieznacznie różnią się między sobą. Warto również zwrócić uwagę na fakt, że od dobrze dobranego kasku zależeć będzie komfort jazdy. W przypadku niedopasowania dziecko może zrazić się i nie chcieć zakładać kasku podczas jazdy.

W tym miejscu przypominamy, że kask należy zmieniać w momencie, gdy stanie się za mały. Nie wolno jest odwlekać momentu kolejnych zakupów. Za mały kask będzie uciskał głowę dziecka. Nie warto jest odciągać tej czynności w czasie, nawet jeśli dziecko bardzo szybko rośnie. Motoryzacja to wyjątkowa pasja, a pociechy biorą przykład właśnie z rodziców. Dlatego od początku należy uczyć właściwego zachowania, tłumaczyć zagrożenia i niebezpieczeństwa na drodze.

Mały motocyklista

Skórzana kurtka, spodnie, kask – na rynku dostępna jest specjalna odzież przeznaczona dla najmłodszych fanów motoryzacji. Nie da się zaprzeczyć, że dzieci niezwykle ciekawie prezentują się w stroju motocyklisty. Ubrane jak tata lub mama, czują się dojrzalej, a jazda sprawia im jeszcze więcej frajdy. Jeśli dziecko interesuje się motocyklami, z pewnością warto jest zainwestować właśnie w taki strój i sprawić mnóstwo radości.

Tak jak wspominaliśmy wcześniej, to od rodziców dzieci uczą się zachowania. Dlatego tak ważne jest, aby zawsze mieć na uwadze względy bezpieczeństwo. Nie wolno jest pokazywać dziecku, że na chwilę, na krótką przejażdżkę uliczką koło domu, mogą wybrać się bez kasku. Niestety wypadki zdarzają się bardzo często, także z winny innych uczestników ruchu drogowego.

Jak zarazić dziecko pasją do jednośladów?

Wiele osób zastanawia się nad tym, czy motocykle to odpowiednia pasja dla dzieci, w którym momencie można pierwszy raz zabrać pociechę na przejażdżkę. Nie da się zaprzeczyć, że znalezienie odpowiedzi na to pytanie jest bardzo trudne. Najczęściej to dzieci same zaczynają się interesować konkretną tematyką, niejednokrotnie biorąc przykład z rodziców. Jeśli będą zainteresowane motocyklowym światem, chętne na przejażdżki z pewnością warto jest umożliwić rozwijanie im tych pasji. Nie należy obawiać się, że to niebezpieczne. W końcu kontuzje zdarzają się chociażby podczas gry w piłkę na podwórku, a mimo to większość rodziców nie zamyka dzieci w domu.

Jeśli dziecko zapragnie poznać motocyklowy świat umożliw mu to. Być może będzie to jego pasja. Najważniejsze jest, aby pamiętać, że najważniejsze jest bezpieczeństwo dziecko. Dlatego tę przygodę warto jest rozpocząć od zakupu odpowiedniego kasku.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Create your website at WordPress.com
Rozpocznij
%d blogerów lubi to:
search previous next tag category expand menu location phone mail time cart zoom edit close